top of page

 

Сновське вище професійне училище

лісового господарства

оголошує набір здобувачів освіти на 2023-2024 навчальний рік

 

            На основі базової загальної середньої освіти (9 класів) училище готує кваліфікованих робітників за такими професіями:

            - ШТУКАТУР, ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК, МАЛЯР (3 роки навчання);

            - ВЕРСТАТНИК ДЕРЕВООБРОБНИХ ВЕРСТАТІВ, СТОЛЯР (3 роки навчання)

            - КУХАР, КОНДИТЕР (3 роки навчання);

            - ОЗЕЛЕНЮВАЧ, ЛІСНИК, ЄГЕР (3 роки навчання).

 

            На основі повної загальної середньої освіти (11 класів) приймаються до училища на навчання за такими професіями:

           - ТРАКТОРИСТ-МАШИНІСТ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО (ЛІСОГОСПОДАРСЬКОГО)                                     ВИРОБНИЦТВА, ЛІСНИК (1,5 роки навчання);

            - КУХАР (1 рік навчання);

            - ШТУКАТУР, ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК, МАЛЯР (1,5 роки навчання);

            - ВЕРСТАТНИК ДЕРЕВООБРОБНИХ ВЕРСТАТІВ, СТОЛЯР (1,5 роки навчання).

           

              На базі  кваліфікованого робітника за професією: "Кухар, кондитер", "Озеленювач, лісник, єгер", "Кухар", "Лісник, єгер", "Лісник", "Верстатник деревообробних верстатів, столяр" приймаються до закладу освіти на підготовку за освітньо-кваліфікаційним рівнем "ФАХОВИЙ МОЛОДШИЙ БАКАЛАВР": 

 

 - за спеціальністю 205 «Лісове господарство», кваліфікація "Технік лісового господарства" 205 "Лісове господарства", кваліфікація "Обробка деревени" та 181 "Харчові технології", кваліфікація "Технік-технолог з технології харчування" (термін навчання 1 рік 10 місяців)

                  

          Додатково учні можуть отримати професію водія категорії «С».

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          «Якщо ви вдало оберете

                                                                                                                                         професію і докладете

                                                                                                                                         до неї душу, то щастя

                                                                                                                                          саме знайде вас»

                                                                                                                                                                            К.Д. Ушинський

                                                                                                                                                                                                                                                        У житті кожного випускника настає такий час, коли необхідно замислитися над питанням: «Ким я хочу бути», «Яку професію краще обрати», «До якого закладу вступити».

      Ці та інші питання хвилюють і дітей і їх батьків, адже чим вдаліше буде зроблено вибір, тим більшого результату може досягти людина на професійному рівні, отримати моральне задоволення від справи якою займається, тим більше відчути себе успішною і щасливою.

      Правильний вибір професій —один з головних життєвих виборів, який здійснює людина. Він має велике значення як для самої людини, так і для суспільства. 

     Кожен із нас неповторний і особливий. У кожного є свої здібності, хист  вподобання, інтереси, бажання і даний Богом талант, лише треба вміло їх реалізувати, розкрити свій потенціал правильно обравши свій шлях у житті.

     В основі будь якої справи, будь-якої професії і навіть хобі лежать знання. Вони дають людині впевненість і свободу, можливість домогтися успіху і реалізації своїх здібностей. Вони, мов чисте повітря і життєдайна енергія сонця, необхідні нам для будівництва власного життя.

     В усі часи освічена людина користувалась повагою.

     Роки навчання найкращі в нашому житті. Саме в цей час мі знаходимо вірних друзів, відкриваємо свої здібності, визначаємо орієнтири на все життя.

      І сьогодні, дорогі випускники шкіл Вам відкриває свої двері та запрошує на навчання одне з кращих училищ України – ДПТНЗ «Сновське вище професійне училище лісового господарства»

      Отже, шановні випускники, якщо хочете мати надійну професію, стабільну роботу і забезпечене життя, гостинно запрошуємо до нашого навчального закладу, адже це так важливо реалізувати свої здібності і отримувати від життя насолоду!

1.jpg

Коротка екскурсія у професію

Кухар, кондитер

          Кухар – це професіонал, який несе людям хвилини насолоди своєю працею, адже так приємно подивувати родину та гостей смачною та оригінальною стравою, прикрасивши кулінарними шедеврами святковий або бенкетний стіл. 
        Однією з найпривабливіших у харчової промисловості є професія кондитер. Кондитер – це той чарівник, який створює казку, з-під його рук виходять справжні шедеври мистецтва, якими тільки можна захоплюватися! А скільки буде існувати харчова промисловість, стільки ж буде бажання людини скуштувати щось смачне, красиве. 
    Сучасні кухар, кондитер повинні вміти здійснювати операції з підготовки та переробки сировини, приготуванні їжі, зберіганні продуктів, оформленні страв. При цьому виконувати розрахунки потрібної сировини та виходу готової продукції, знати рецептуру страв, технологію їх
приготування, контролювати якість, асортимент отриманої сировини та напівфабрикатів: володіти такими операціями як чищення, нарізка овочів, проціджування, протирання, подрібнювання, замішування тіста, збиття кремів, оздоблення готових виробів, порціювання; формувати, начиняти вироби, доводити до готовності холодні закуски, гарячі страви, мучну випічку. 
       Також справжній  фахівець здійснює пуск, зупинку, розбирання, чищення,  промивання технологічного обладнання, виробничого знаряддя,    інструменту, приладів, знає їх правила  використання. Вміє регулювати температурний режим, проводити бракераж та органолептичний аналіз готових страв. Володіє основами фізіологічного харчування, особистої гігієни і санітарії.
          Професія кухаря, кондитера вимагає від спеціалістів наявності певних специфічних якостей, таких як тонкі смакові відчуття, творча уява та естетичний смак.
        Лабораторія кухарів, кондитерів та класи спецтехнологій відповідають всім необхідним вимогам сьогодення в технологічному оснащенні.

288686648_442460261035502_1834664351462038912_n.jpg
289037018_593470018747305_4085735362150512634_n.jpg
125.jpg

Лісник, єгер

          Значення лісів для життя людини загальновідоме. У першу чергу, ліси – це найбільш потужна на нашій планеті рослинна формація, адже її площа складає більше чотирьох мільярдів гектарів, яка відіграє надзвичайно велику роль у біосфері нашої Землі. Разом з тим, ліси є джерелом цілої низки дуже важливих для економіки багатьох держав ресурсів. 
         Ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місце розташуванням виконують переважно екологічні (водоохоронні, захисні, санітарно – гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні), естетичні, виховні та інші функції, мають обмежене експлуатаційне значення та підлягають державному обліку та охороні.
Лісник – це працівник «Державної лісової охорони», який несе відпов
ідальність за ведення лісового господарства у віреному йому обході. Лісник повинен правильно і ефективно використовувати, а також примножувати природні багатства лісу. Виконує охорону і захист лісів. 
       Єгер – це працівник мисливського господарства, який проводить догляд та охорону диких тварин в закріпленому за ним обході, а також веде облік чисельності, організувати і проводити полювання на різні види мисливських тварин.

P1110836.JPG
288624191_699681911107609_1433403621955278525_n.jpg
P1000003.JPG

Озеленювач, лісник, єгер

           В останні роки професія озеленювача користується попитом. Це пов'язано з розвитком ландшафтного дизайну і переселенням мешканців мегаполісів в заміські будинки. За допомогою дизайнерів господарі котеджів створюють справжні витвори мистецтва у себе під вікнами, включаючи квітники та альпійські гірки, газони й галявини та інші зелені насадження. За всім цим розмаїттям необхідний професійний догляд, який вимагає не тільки уважного ставлення і турботи, але і професійних знань. 
               Озеленювач вивчає систему озеленення, яка включає зелені насадження у житлових територіях (дворах, садах, житлових районів і мікрорайонів, на ділянках шкіл, дитячих установ, лікарень), парках культури та відпочинку, дитячих спортивних та інших спеціалізованих парках, скверах, бульварах, та інших територіях, призначених під озеленення.
              Спеціаліст садово-паркового господарства має добре володіти професійними навичками. Для створення декоративних зелених насаджень необхідні глибокі знання особливостей рослинного матеріалу — дерев, чагарників, ліан, трав, квітів, агротехніки їх вирощування та захисту від хвороб та шкідників.

287019718_1000592603974572_3786099076293479863_n.jpg
2.jpg
Слайд1.JPG

Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр

           Проблема ремонту квартири чи будинку є однією з найважливіших проблем, яка хвилює кожного. Якщо ви вирішили відремонтувати свій будинок або покращити дизайн, то вам не обійтись без допомоги справжнього спеціаліста – штукатура, лицювальника-плиточника, маляра. 
     Штукатур – це перший фахівець, від якості роботи якого залежить естетичний вигляд будинку. Висококваліфікований штукатур здатний, крім звичайної, виконувати кольорову декоративну штукатурку, архітектурні елементи оздоблення будівель і внутрішніх поверхонь, реставраційні роботи.
      Лицювальники облицьовують зовнішні і внутрішні поверхні штучними або природними плитками, виконують мозаїчні, лінолеумі та інші роботи.

           Основна робота плиточника – облицювання плиткою стін та підлоги будинків і т.п. Люди такої професії часто працюють в будівельних і монтажних організаціях, а також на промислових підприємствах. Важливо і те, що, набувши цю професію, ви завжди зможете власними силами переобладнати свій будинок на свій розсуд і смак. 
            Маляр – це фахівець будівельного профілю, від вміння, професійних навичок та естетичного смаку яких залежить остаточний вигляд приміщення чи будинку. Будь-які внутрішні та фасадні роботи на будівельному майданчику не обходяться без малярів.

IMG-a9b415716b6e54da3cc79690388809b3-V.j
IMG-ff25ba8ad8f19bfed184dadd0ea4b758-V.j
289006948_1083573512513899_3680107740203498749_n.jpg

Верстатник деревообробних верстатів, столяр

             Професія верстатник деревообробних верстатів, столяр має надзвичайний попит на ринку праці. 
        Столяр – одна із найдавніших у світі, а обробка деревини – одне із перших ремесел, яким оволоділа людина. 
        Столяр – це робітник, спеціаліст з обробки деревини та виготовлення виробів із неї. Найважливіше в столярному мистецтві – це не тільки вміння правильно вибрати матеріал, а й майстерно його обробити, щоб готовий виріб приносив людям естетичну насолоду.
         Він може працювати на фабриках по виробництву меблів, вікон, дверей, будь-яких виробів з дерева,  у відділах і на підприємствах, що здійснюють монтаж і ремонт дерев'яних виробів; в будівництві, при зведенні і реконструкції будинків; в організаціях, що займаються ремонтом квартир, будинків і
офісів, для виготовлення й установки вікон, дверей, підвіконь, порогів, поруччя і для внутрішньої обробки приміщення.

IMG-c74fba052b2477fafbc941fdffc4cbf5-V.jpg
288880736_1469938553463384_2027241194595655711_n.jpg
Слайд1.JPG
bottom of page