top of page

Плюси навчання після 9 класу.

            1. Залишивши школу, і вступивши в наш заклад освіти, ти для всіх і для самого себе автоматично стаєш дорослою людиною. Незважаючи на однаковий з тобою вік, твої однокласники, що залишилися  в школі, все ще вважаються дітьми, за якими потрібен контроль іншої дорослої людини. Вступаючи в училище ти відповідаєш за себе сам. Так, якщо хочеш розвинути в собі самостійність і почуття відповідальності – не будеш сидіти в стінах школи після 9 класу.

                2. Вступаючи після 9-го класу учні мают більше можливостей здати ЗНО, вступити та отримати навіть кілька освіт. Вступивши після 9-го будете мати повну загальну освіту та професію, поки твої однокласники закінчать 11 кл., не отримавши ніякої професії і ще невідомо чи здадуть ЗНО.

              3. Зміна кола спілкування. Часто позитивним чином позначається на навчанні, становленні підлітка як особистості. У житті є багато прикладів того, як колишній шкільний трієчник, вступивши до училища, згодом став відмінним професіоналом своєї справи, і заробляв на багато більше своїх відмінників-однокласників, які вступили в престижні ВНЗ.

                 4. При умови успішного навчання, в училищі на відміну від школи, платять стипендії. Так, це не астрономічні гроші, і жити на широку ногу з ними в кишені нереально. Але на деякі кишенькові витрати вистачить, щоб зайвий раз не просити грошей у батьків. Твої однокласники, що залишилися в школі, почнуть отримувати стипендію в кращому разі через два роки, якщо вступлять до інституту.

               5. Вступивши до училища, ти отримуєш можливість почати працювати раніше своїх однолітків, і відповідно отримувати вже більш великі суми грошей, ніж твоя стипендія.

            6. На практиці, яку проходять всі учні, ти швидше стикнешся зі світом дорослих професійних людей. Зможеш вчитися у них не на словах, а на ділі. Придбаєш професію, ту, яка в даний момент дійсно потрібна на ринку праці, і за яку роботодавець готовий платити гідну зарплату.

                7. Проходячи практику на виробництві, ти можеш постаратися «застовпити» за собою прибуткове і цікаве місце тут. Головне – показати себе старанним, знаючим працівником, готовим осягати нове, і просто гарною людиною. Зробивши це на практиці, ти уникнеш надалі болісних походів в пошуках роботи за фахом.

              8. Оскільки ти раніше своїх однокласників, що називається, понюхаєш пороху, то зможеш самостійно вирішити, чи підходить тобі обрана професія чи ні. Зможеш ти стати в ній хорошим професіоналом чи ні. Одна справа – поради та рекомендації дорослих людей, і зовсім інша, коли ти на власній шкурі відчуєш всі недоліки і переваги обраної професії, і зможеш самостійно зробити для себе правильні висновки. Тобто, у тебе реально буде більше часу для практичного обдумування своєї майбутньої професії, ніж у твоїх однолітків, які залишилися вчитися в школі. І у випадку, якщо тобі не сподобається обрана професія, закінчивши наш навчальний заклад, ти зможеш більш вибірково і серйозно підійти до питання того, в який вищий навчальний заклад піти вчитися після училища.

                 9. І в загалі, навчання в нашому навчальному закладі - хороша підготовка до подальшого навчання в інституті чи університеті, і до подальшого життя в цілому. 

Основні мотиви при виборі професії

 

            Престиж професії й розмір заробітної плати – не найкращі мотиви при виборі професії. Насамперед, давай розділимо причини, що спонукують вибрати ту або іншу професію, на зовнішні й внутрішні. Зовнішні причини пов’язані із впливом навколишнього середовища: думкою батьків, друзів, однолітків, бажанням добитися зовнішнього успіху або страхом осуду. За внутрішні причини відповідаєш ти сам – їх визначають твої здібності, схильності,  звички й характер, і тільки вони.

                 Що ж найчастіше змушує сьогоднішніх молодих людей вибрати ту або іншу     професію?
            Лідер списку мотивів – престиж професії. Мотив, у принципі, непоганий, однак у ньому самому криється пастка. У наші часи у фаворі різного роду економічні і юридичні спеціальності. Однак уже зараз на ринку праці починає відчуватися надлишок тих же бухгалтерів, особливо, що не мають вищої освіти. І що буде з попитом на юристів і економістів у майбутньому – можна тільки припускати. Висновок простий: при виборі професії її престиж не повинен засліпити очі; про нього потрібно пам’ятати, але опиратися на нього одного – чи навряд розумно.
         Почесне друге місце при виборі професії займає високий заробіток: ким би не працювати, аби тільки одержуваввисоку заробітну плату. І йдуть дівчиська, що ледь закінчили школу танцівницями в стрип-бари, а хлопчиська їдуть на північ різноробами. Але чи ледь такий мотив як високий заробіток заслуговує того, щоб при виборі професії опиратися тільки на нього. Чому? У нормі ріст заробітної плати прямо залежить від росту кваліфікації. Професії ж, де планка заробітної плати піднята споконвічно високо, як правило, росту кваліфікації не передбачають. Років через п’ять доходи офіціантки й починаючого банківського службовця зрівняються, пройде ще кілька років – і дохід банківського службовця залишить заробіток офіціантки далеко позаду.
               Головне, щоб був інтерес до самої професії, щоб вона стала улюбленою справою для вас. Інтерес до змісту самої професії, тобто внутрішня причина її вибору, перебуває лише на третьому місці, а жалко. Той, для кого робота буде в радість, стає просто улюбленою справою, і працювати буде більш продуктивно й постійно самовдосконалюватися. І як нерозривно пов’язане з його успішною роботою, піде просування по службі й поважне відношення з боку колег. Так, до фанатизму захоплений програмуванням хлопчик стає, зрештою, винахідником власної мови програмування й власником підприємства по розробці програмного забезпечення. Йому залишається жалкувати лише про те, що обов’язки керівника практично не залишають часу на те, щоб цілком віддатися улюбленій справі.

                Умови праці теж відіграють свою роль у виборі тієї або іншої професії. Втім, перемінивши місце роботи, іноді можна суттєво змінити й умови праці, – деякі професії це дозволяють. Наприклад, геолог у польовій партії (намет, тайга, постійні відрядження) і геолог на посаді інженера-геолога на нафтовидобувнім підприємстві (місто, офіс, ніяких відряджень) – випускники того самого геологічного факультету.

              Ще одна причина – доступність навчання. Одна справа – отримувати вищу освіту в ріднім місті, де живеш, інше – їздити за тридев’ять земель. А якщо живеш у маленькім містечку, де із всіх навчальних закладів – один навчальний заклад? Неважко зрозуміти, що, ставлячи в главу кута доступність навчання, ти суттєво обмежуєш список професій.

             На жаль, якщо говорити про доступність навчання в тих випадках, коли на безкоштовній основі у ВУЗ вступити не вдалося, то велике значення має висота оплати за навчання. Звичайно, і отут можна знайти вихід: взяти кредит у банку, підробляти по вечорах, піти на заочне відділення, де плата нижче,та все-таки одержати бажану спеціальність, але якою ціною.

bottom of page