top of page

ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ

        Державний професійно-технічний навчальний заклад «Сновське вище професійне училище лісового господарства» – заклад третього атестаційного рівня, що здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації з технологічно складних, наукоємних професій та спеціальностей або робітників, діяльність яких пов’язана зі складною організацією праці, як правило, з числа випускників загальноосвітніх шкіл. ВПУ може здійснювати перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників і незайнятого населення, допрофесійну підготовку учнів загальноосвітніх навчальних закладів,впроваджувати діяльність щодо розвитку здібностей молоді та поглиблення знань з окремих навчальних предметів професійного спрямування.

1.jpg
P1020033.JPG

Початок історії

      Стрімкий розвиток агропромислового комплексу Чернігівщини в середині ХХ ст. був ознаменований забезпеченням потреб будівельної галузі в кваліфікаційних робітничих кадрах. У липні 1967 року в м. Щорс було створено професійно-технічне училище №7.

     Директором навчального закладу був призначений Крипець Микола Михайлович (1967-1969). Кращі виробничники місцевих підприємств стали майстрами виробничого навчання. В процесі роботи вони оволодівали професійною майстерністю, навчаючись без відриву від виробництва в педагогічних навчальних закладах.

    У 1969 році директором училища став Авдєєв Дмитро Миронович(1969-1976). Відкривалось навчання за новими спеціальностями: машиніст баштових кранів, токар з металообробки. Для покращення житлових умов іногородніх учнів був збудований гуртожиток на 400 місць.

Крипец.jpg

Крипець Микола Михайлович

Гомонок.jpg

Василь Михайлович Гоманок

                    Першочерговим завданням для Василя Михайловича Гоманка, який очолював училище з 1976 року по 1994 рік, було створення належної матеріальної бази: навчального корпусу та майстерень. Будівництво цих об’єктів було справжньою школою професійною майстерністю для учнів училища.

         Ринкові відносини змінювали спеціалізацію навчального закладу. Зважаючи на те, що Чернігівська область має великий лісовий масив і потребує кваліфікованих робітників лісового господарства, директор училища Гріненко Віктор Володимирович, який очолював училище з 1994 року по 1999 рік, ініціював підготовку в училищі лісників, єгерів та вальників лісу.  Це рішення знайшло підтримку в об’єднанні «Чернігівліс», і ось уже не один десяток працівників лісу – випускників Сновського ПТНЗ примножують зелену скарбницю України.

Гриненко.jpg

Гріненко Віктор Володимирович

Новий етап розвитку

Вдовенко .JPG

Вдовенко Ігор Станіславович

 У  1999  році на посаду директора Щорського училище  був призначений  Вдовенко Ігор Станіславович ( 1999-2015 рр).

  За роки його керівництва відбулося оновлення змісту навчання, методичного забезпечення, впроваджувалися нові підходи до організації навчально-виховного процесу, оснащення і оформлення учбових приміщень та майстерень, приводилась у відповідність матеріально-технічно база, здійснена комп’ютеризація навчального закладу, відкривались нові професії.

   У рамках ступеневої освіти училище розпочало співпрацю з відомими навчальними закладами, зокрема Чугуєво-Бабчанським лісним коледжем, Лубенським лісотехнічним коледжем, Чернігівським державним інститутом економіки і управління та Чернігівським державним педагогічним інститутом економіки і управління та Чернігівським державним педагогічним університетом, наслідком чого стало створення навчально-освітніх комплексів із цими навчальними закладами, інститутом економіки і управління та Чернігівська 

державним педагогічним університетом, наслідком чого стало створення навчально-освітніх комплексів із цими навчальними закладами, головним завданням функціонування яких є створення системи безперервної освіти, використання новітніх технологій у підготовці кваліфікованих спеціалістів, підвищення якості знань. Започаткована робота в рамках співпраці з німецькими, турецькими, білоруськими навчальними закладами з обміну досвідом, стажування майстрів виробничого навчання та викладачів. Пріоритетними напрямками роботи н.з. стали: створення сприятливих, привабливих умов для учнівської молоді та працівників училища, постійне оновлення інфраструктури ПТНЗ, забезпечення умов соціально-економічного розвитку, науково-методична робота.

          Налагоджена співпраця з німецькими колегами у сфері професійної освіти надала можливість майстрам в/н з професії столяр, верстатник деревообробних верстатів пройти стажування з роботи на сучасному деревообробному обладнанні в начальному закладі Меммингему (Німеччини), отримати знання та вміння працювати з таких програм, як  «CAD», VELLUM і CNC (основи програмування CNC (ЧПУ)  за допомогою програми «Wood Wop».

    В період керівництва Ігоря Станіславовича створюється навчально-дослідний лісо-рибогосподарський комплекс на землях Новоборовицької сільської ради, до складу якого ввійшли ставок, площею 9,2 га., який використовується в навчально-господарських цілях, та земельна ділянка площею 6,0 га на якій створений розсадник  декоративних та хвойних порід дерев та кущів.

      Проводиться постійна робота щодо зміцнення та збереження  навчально-матеріальної  бази,  оновлення  обладнання  навчальних кабінетів, лабораторій.

    Для забезпечення повноцінного харчування учнів училища м’ясом – організовано учнівське підсобне господарство, в якому вирощують свиней, овець, зернові культури. В училищі для всіх учнів введена учнівська форма зразка робітників лісової галузі.

             Наказом міністра освіти і науки України Квіта С.М.  № 37-к від 02.02.2016 року директором навчального закладу призначено Дубину Ларису Олексіївну.

дир.jpg

Дубина Лариса Олексіївна

              Народилась на Сновщині.

         Освіта: Київський технологічний інститут харчової промисловості, присвоєна кваліфікація інженера-технолога.

      Фінансово-економічний інститут перепідготовки при Чернігівському державному технологічному університеті, присвоєна кваліфікація економіста;

          Національний університет  «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченко, присвоєна кваліфікація інженера-педагога, викладача дисциплін в галузі транспорта.

        Пройшовши свій трудовий шлях від майстра в\н, викладача, головного бухгалтера до директора навчального закладу Лариса Олексіївна гідно продовжує розпочату попередніми керівниками училища справу  подальшого його розвитку і розбудови.

              Про це свідчать і проекти, які має і реалізовує навчальний заклад.

        18 червня 2016 року ДПТНЗ "Сновське вище професійне училище лісового господарства" пройшло акредитацію зі спеціальності 5.09010301 "Лісове господарство", що надає право навчати молодших спеціалістів за спеціальністю 5.09010301 "Лісове господарство", кваліфікація 3212 "Технік лісового господарства".

      30 червня 2016  відбувся перший випуск молодших спеціалістів, кваліфікації "Технік лісового господартсва".

        У рамках обміну досвідом по підготовці кваліфікованих робітників, організації стажування учнів та педагогічних працівників училища було налагоджене міжнародне співробітництво між Сновським вищим професійним училищем лісового господарства і Огрським державним навчальним закладом ( Латвія).

           За підтримки латвійських колег учні нашого училища мали можливість прийняти участь у  міжнародному конкурсі «European Students Championship in ForestrynSkills» по професії «лісоруб», який проходив 25-28 травня 2017 року у Швейцарському місті Майенфельд в складі чотирьох чоловік з числа педпрацівників та учнів училища та прийняти участь у міжнародних змаганнях по професії «лісоруб», які проходили з 05 по 08 квітня 2018 року у виставковому центрі «Ramava» в місті Рига, Латвія. Продовжується співпраця в рамках міжнародного співробітництва з німецькими навчальними закладами.

         Навчальні майстерні постійно забезпечуються всіма необхідними матеріалами та обладнанням, сировиною для проведення виробничого навчання. Розширюється і поповнюється новими природними зразками науково-дослідне лісове господарство, щороку оновлюється і закладається розсадник хвойних та рідкісних порід кущів та дерев, теплиця.

           Створено кімнату музей творчих виробвиховної роботи серед учнів лісогосподарського напрямку.

         Значна увага приділяється виконанню плану державного та регіонального замовлення, якісній підготовці робітничих кадрів, підвищенню професійної майстерності педагогічних працівників, розвитку педагогічної творчості, експериментально-дослідницькій роботі, впровадженні передового досвіду, педагогічних технологій, поліпшенню якості виховної роботи серед учнів, зміцненню та збереженню матеріально-технічної бази закладу освіти.

        В планах: відкриття нових професій та нових спеціальностей,  розвиток соціального партнерства, та продовження міжнародного співробітництва. Постійний та невпинний рух уперед.

bottom of page